Коронавірус у Криму: найбільша смертність за час пандемії, домашнє навчання школярів і націнка на ліки у 118%

Новини
Ірина Требунських
20 Листопада 2020, 18:17
Ірина Требунських
20 Листопада 2020, 18:17

Окупаційна «влада» у Криму заявляє, начебто від початку пандемії на українському півострові нараховується 16 901 випадків захворювання на COVID-19, з яких 334 — летальних.

За даними «Кримської правозахисної групи», статистика захворюваності та смертності, яку оприлюднюють окупанти Криму, суттєво занижена. Водночас «керівниця» «відділу Росспоживнагляду» в Криму Наталя Пеньковська озвучила, що за останній тиждень зафіксовано найбільшу кількість летальних випадків від коронавірусної інфекції за час пандемії на півострові.

Під час засідання «штабу протидії поширенню COVID-19» Пеньковска уточнила, що у п'ятьох районах українського півострова зросла кількість пневмоній, що, як правило, веде до спалаху коронавірусу. Йдеться про окуповані Алушту, Білогірський, Курманський (окупанти його досі називають Красногвардійським) райони, Єдикуйський (так званий Ленінський) і Ічкінський (бувший Совєтський) райони.

Як правило, через 10-12 днів після зростання пневмоній ми відзначаємо зростання захворюваності ковідною інфекцією. Ця ознака, який вимагає пильної уваги до стану пацієнтів з клінікою ГРВІ, — сказала вона.

Так званий «міністр охорони здоров’я» у Криму Олександр Остапенко зазначив, що на півострові щонайменше 62 людини перебувають у важкому стані. «62 пацієнта перебувають у важкому і вкрай важкому стані. З них на штучній вентиляції легень є 28 пацієнтів. Сім пацієнтів на інвазивній ШВЛ, 21 пацієнт — на неінвазивній ШВЛ», — оголосив він.

Також на цьому тижні через зріст рівня захворюваності у Криму на домашнє навчання відправили більше двох тисяч школярів. Як повідомила «глава міністерства» освіти і науки тимчасово окупованого Криму Валентина Лаврик, на карантин закрили ще один дитячий сад і 16 груп.

Учні двох загальноосвітніх установ переведені на дистанційне навчання, а також учні 31 класу в 20 загальноосвітніх організаціях — всього 2038 учнів, — зазначила «міністерка».

Користуючись ростом захворюваності на коронавірусну інфекцію та сезонні хвороби, в аптеках окупованого Росією Криму підвищили вартість медикаментів. Окупаційна «прокуратура» Керчі опублікувала, що директор місцевої аптечної організації завищував ціни на медикаменти.

Всупереч дозволеним націнкам на продаж ліків з переліку життєво необхідних, в одній з аптек міста здійснювався продаж 38 лікарських засобів з перевищенням роздрібної надбавки від 2% до 118% від початкової вартості, — йдеться у повідомленні.

«Прокурори» за це оштрафували директора аптечної мережі на 50 тисяч російських рублів (18,5 тисяч гривень за сьогоднішнім курсом Нацбанку України).

Нагадаємо: всупепреч стрімкому поширенню COVID-19, «глава» Криму Сергій Аксьонов заявив, що «нехай туристи приїжджають» до кримських готелей, «а ось корпоративи доведеться заборонити».

Також окупанти Криму закликають людей, які перехворіли на коронавірус, добровільно та безоплатно здати плазму (кров — прим. ред.) для інфікованих.

«Кримські новини» повідомляли про гуманітарну катастрофу з медикаментами на тимчасово окупованому Росією українському півострові. Необхідних медикаментів немає в аптеках, і їхнє завезення не передбачається.