Джеппар пояснила, чому Туреччина не визнала геноцидом Депортацію кримських татар

Новини
Асіф АлієвQHA
18 Травня 2021, 14:56
Асіф АлієвQHA
18 Травня 2021, 14:56

У Туреччини складний внутрішній процес зі словом «геноцид», який дуже чутливо сприймається турецьким суспільством. Саме це обумовлює відсутність офіційного визнання з боку цієї країни геноцидом Депортації кримських татар 1944 року.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю «Кримським новинам» розповіла перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар.

При цьому турецькі лідери, народні обранці, громадські діячи на всіх рівнях — від академічного до офіційного кола — шалено підтримують кримських татар, — сказала вона.

Джеппар додала, що питання визнання Депортації кримських татар 1944 року геноцидом неодноразово порушувалося з боку МЗС.

Це важливо не тільки для пам’яті та вшанування жертв Депортації, а також тому що політика Росії, яка сьогодні відбувається, не змінилась за сотні років. Ми звертаємося до наших партнерів з тим, щоб були такі визнання і цей процес триває, — додала вона.

Раніше Еміне Джеппар заявила, що Туреччина бере активну участь в роботі над фінальним документом саміту «Кримська платформа». Анкара, зокрема, підтримала ініціативу створення «Кримської платформи», що зафіксовано у спільний заяві президентів Реджепа Таїпа Ердогана і Володимира Зеленського.