Джеппар запросила Чорногорію долучитися до «Кримської платформи»

Новини
Ольга ПолтавкаQHA
25 Листопада 2020, 11:34
Ольга ПолтавкаQHA
25 Листопада 2020, 11:34

Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар під час зустрічі з послом Чорногорії в Україні Драгіцею Понорац запросила чорногорську сторону долучитися до "Кримської платформи".

Про це повідомляє пресслужба МЗС.

Джеппар висловила вдячність за підтримку Чорногорією суверенітету і територіальної цілісності України та поінформувала про порушення прав людини і мілітаризацію Криму з боку Росії.

Джеппар представила бачення України щодо започаткування ініціативи "Кримська платформа" і запросила чорногорську сторону долучитися до її роботи, — йдеться у повідомленні.

Посол Понорац зазначила, що Чорногорія займає чітку позицію щодо невизнання тимчасової окупації українського півострова, активно підтримує європейські та євроатлантичні прагнення України, а також приєднується до санкційної політики ЄС щодо Росії.

Співрозмовниці також обговорили питання двостороннього порядку денного, ситуацію з поширенням COVID-19 в обох країнах та заходи, які вживають уряди для протидії коронавірусу.

Еміне Джеппар поінформувала про ініційований президентом Володимиром Зеленським міжнародний флешмоб відеопривітань з нагоди 75-річчя ЮНЕСКО, метою якого є привернути увагу до діяльності організації та підтримати її цінності, і запросила чорногорську сторону долучитися до нього.

У МЗС нагадують, що проведення саміту «Кримської платформи» заплановане на травень 2021 року в Києві.

Нагадаємо, Володимир Зеленський 23 вересня представив в ООН концепцію «Кримської платформи» і запропонував міжнародним партнерам долучитися до цієї ініціативи, щоб об'єднати зусилля для деокупації Криму.

Під час саміту Україна-ЄС 6 жовтня Євросоюз принципово підтвердив готовність до такої ініціативи. Зараз Україна проводить погодження цього питання на рівні національних урядів країн ЄС.

Як повідомляли «Кримські новини», Естонія візьмеучасть у «Кримській платформі», а також Словаччина доєднаєтьсядо «Кримської платформи».