Джеппар пояснила, чому Україна створила «Кримську платформу»

Новини
Асіф АлієвQHA
11 Червня 2021, 15:59
Асіф АлієвQHA
11 Червня 2021, 15:59

За вісім років з об’єктивних і суб’єктивних причин, тема Криму починала відходити з міжнародного порядку денного й увага до неї почала знижуватись. Тому в 2020 році виникла ідея створення міжнародного виміру «Кримська платформа».

Про це сьогодні, 11 червня, заявила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар, яка брала участь у форумі «Південна стратегія розвитку», що проводиться на Херсонщині.

За її словами, було дуже важливо, щоб Україна ініціативно і проактивно запропонувала свій власний формат обговорення питання деокупації Криму.

Фактично, цей трек — запуск міжнародного виміру, відбувся завдяки президенту Володимиру Зеленському, який взяв тему Криму в пріоритет своєї уваги, — сказала вона.

Разом з тим Джеппар зазначила, що в грудні 2020 року у Верховній Раді було запущено міжфракційне об’єднання «Кримська платформа». Окрім цього, десятки неурядових організацій, експерти, громадянське суспільство приєдналися до напрацювання експертної мережі ініціативи.

Перша заступниця голови МЗС розповіла, що для участі в саміті «Кримська платформа», який відбудеться 23 серпня цього року, відправлено понад 600 запрошень лідерам різних країн.

Важливим елементом буде прийняття заключного акту саміту. Це буде або хартія або декларація, яка пропише всі головні та ключовій позиції України у політиці невизнання окупації, засудження злочинів, які, на жаль, щодня відбуваються в Криму, — сказала вона.

Нагадаємо, раніше Еміне Джеппар заявила «Кримським новинам», що є шанс на високе представництво з боку Сполучених Штатів Америки у саміті «Кримська платформа».