Джемілєв розповів, кого хоче бачити своїм наступником на посаді уповноваженого президента у справах кримських татар | QHA media

Джемілєв розповів, кого хоче бачити своїм наступником на посаді уповноваженого президента у справах кримських татар

31 Травня 2019, 16:13
Закрити

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вже другий тиждень не обіймає посаду уповноваженого президента у справах кримськотатарського народу. Обговорення і призначення нового уповноваженого має відбутись найближчим часом.

Про це сам Джемілєв повідомив кореспонденту QHA media вчора під час іфтару, організованому в Києві Меджлісом кримськотатарського народу.

Джемілєв був звільнений від обов’язків уповноваженого в останні дні каденції президента Петра Порошенка, коли у відставку йшла вся його адміністрація. Відповідний указ від 18 травня вже розміщено на президентському сайті (за іронією долі, ця дата збігається із роковинами геноциду кримських татар – ред.).

Мустафа Джемілєв висловив сподівання, що найближчим часом в Меджлісі кримськотатарського народу обговорять кандидатуру претендента, якого Меджліс вважав би за потрібне рекомендувати президенту Володимиру Зеленському для призначення на посаду уповноваженого у справах кримськотатарського народу.

У нас планується зустріч з Зеленським, але дата ще не визначена. Після цієї зустрічі ми будемо визначатись, кого рекомендувати на уповноваженого. Я вважаю, що уповноважений при президенті з питань кримськотатарського народу бажано, щоб був, але не обов’язково це повинен бути я. Меджліс визначить, кого рекомендувати. Я б хотів, щоб призначали когось більш молодого, бо ми вже старі як мамонти.

Говорячи про плани, Джемілєв, який також є народним депутатом України, сказав, що в останні два місяці функціонування Верховної Ради цього скликання сконцентрується на роботі в парламенті.

А от на запитання щодо балотування до наступної Ради відповів коротко: «Поки не вирішив».

П’ятий президент України Петро Порошенко запровадив посаду уповноваженого президента у справах кримськотатарського народу в серпні 2014 року. Тоді ж першим на цю посаду він призначив народного депутата Мустафу Джемілєва.

Згідно з указом президента, посада уповноваженого вводиться для «забезпечення належних умов для реалізації громадянських, економічних, соціальних і культурних прав кримськотатарського народу як корінного народу України, збереження і розвитку його етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності в складі України».

Дивитись ще: