Азербайджанці України закликали офіційний Баку підтримати «Кримську платформу»

Новини
Асіф АлієвQHA
31 Травня 2021, 14:44
Асіф АлієвQHA
31 Травня 2021, 14:44

Влада Азербайджану, відомі азербайджанці, громадськість і політичні організації мають підтримати саміт «Кримська платформа», який відбудеться у Києві 23 серпня.

Про це заявив Ялчин Гахраманоглу — голова ініціативної групи азербайджанців, які проживають в Україні.

За його словами, Азербайджан, який сам стикався з окупацією і проблемою біженців, добре розуміє проблеми «кримських братів і сестер».

Україна завжди мала стратегічні партнерські зв’язки з Азербайджаном. Крим, як і Нагірний Карабах, окупований. Якщо для Азербайджану існує загроза від вірменських та російських військових у Карабасі, то така ж загроза для України виходить з окупованого Росією Криму, — зазначив Гахраманоглу.

Azərbaycan Ictimaiyyətinə müraciət.Dəyərli dostlar! Uzun illər Ukraynada yaşayan bir azərbaycanlı kimi bu müraciəti...

Posted by Irada Nariman on Sunday, May 30, 2021

Активіст закликав владу і громадськість Азербайджану не мовчати про трагедію кримських татар і протягнути їм руку допомоги. Він нагадав, що лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв є одним з головних організаторів саміту «Кримська платформа», і він щиро любить Азербайджан. Також однією з прихильниць та учасниць заходу є Туреччина.

Це змушує нас брати участь в цій роботі з подвійною відповідальністю. Ніхто не розуміє наших кримських братів і сестер краще за нас. Ось чому я закликаю вас бути активними в цьому питанні, — підсумував Гахраманоглу.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що саміт «Кримська платформа» відбудеться 23 серпня у столичному КВЦ «Парковий». На саміті будуть присутні представники багатьох країн: президенти, прем'єри, голови церков інших країн, спікери та міністри закордонних справ. Під час зустрічі очікується підписання важливих документів.