361-а річниця Конотопської битви: урочистості відбулися в тому місці, де українські та кримськотатарські війська об'єдналися для перемоги над московськими інтервентами

Новини
Олег ПоліщукQHA media
29 Червня 2020, 19:
Олег ПоліщукQHA media
29 Червня 2020, 19:

Сьогодні, 29 червня, в Україні відзначають 361-у річницю перемоги українського та кримськотатарського війська над московськими інтервентами у Конотопській битві.

Як повідомляє кореспондент "Кримських новин", урочистості відбулися й у селі Крупичполе Ічнянського району Чернігівської області - місці, де в 1659 році об’єдналися і вирушили до Конотопу війська гетьмана Івана Виговського та кримського хана Мухаммед Герая 4-го Софу.

На мітингу з нагоди річниці Конотопської битви виступили заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Ахтем Чийгоз, його колега по парламентській фракції "Європейська солідарність" Микола Величкович, колишній бранець Кремля Володимир Балух, відомий кримський історик Андрій Іванець, громадські активісти та ветерани АТО.

Конотопська битва відбулася у 1659 році між військами гетьмана Івана Виговського і Кримського ханства з одного боку та військом Московського царства з іншого біля міста Конотопа Сумської області. Перші сутички в битві почалися 24 червня за селом Шаповалівка – саме там був розбитий передовий загін російського війська. Битва під Конотопом була одним з ключових епізодів українсько-московської війни в 1658-1659 роках.

Окремі джерела вказують на те, що близько 24 червня 1659 року через Крупичполе проходило козацьке військо на чолі з гетьманом Іваном Виговським, яке поспішало до Конотопу, де чотиритисячний загін козаків уже кілька місяців захищав місто від стотисячної російської армії, очолюваної боярином Олексієм Трубецьким. За чотири дні по цьому відбулася знаменита Конотопська битва, яка закінчилася розгромом московських загарбників.