КИЇВ (QHA) -

Звільнені з полону бойовиків військовослужбовці почали проходити психологічну реабілітацію. Про це повідомила керівник офісу Уповноваженого президента з питань реабілітації учасників АТО Наталя Зарецька на брифінгу «Стан звільнених з полону військовослужбовців та цивільних осіб. Особливості висвітлення теми в засобах масової інформації та важливі моменти, які слід знати при спілкуванні з особами, які перебували у примусовій ізоляції».

— Зараз ми переходимо до етапу психологічної реабілітації. Людина в ізоляції знаходиться під постійним фізичним та психологічним тиском. Позбавлення людини свободи — одна з найжорстокіших форм тиску. Люди в таких умовах перебудовуються, щоб вижити. Зараз ми повинні допомогти людині зрозуміти, що вона знаходиться поза цим тиском, — зазначила вона.

Зарецька додала, що всі звільнені полонені пройшли медичне лікування в Центральному військовому госпіталі, а цивільні особи — у "Феофанії". Потреба в медичному лікуванні залишилася у кількох людей.

Нагадаємо, 27 грудня на Донбасі відбувся обмін полоненими. Це перший за два роки і наймасштабніший обмін.

За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулися 73 заручника. З них 16 українців перебували в полоні у бойовиків терористичного угрупування «ЛНР», 57 — у заручниках на окупованій території Донецької області.

Україна передала на окуповану територію 233 людини.

Літак зі звільненими з полону бойовиків ОРДЛО українцями прибув до аеропорту "Бориспіль" 28 грудня, приблизно о 00:25. В аеропорту їх зустрічали сотні людей.

У свою чергу, президент України Петро Порошенко пообіцяв якомога швидше звільнити решту полонених.

QHA