КИЇВ (QHA) -

Серед звільнених Україною в рамках обміну полоненими бойовиків терористичних угруповань на Донбасі є підозрювані у фінансуванні тероризму. Про це повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука.

— Є люди, яких підозрюють у тяжчих злочинах... щодо деяких є підозри про передачу певної інформації противнику. Щодо цивільних м там є люди, яких підозрюють у шахрайстві, фінансуванні тероризму, а також у передачі інформації,  зазначив він.

Тука додав, що 27 грудня звільнили 26 цивільних осіб, які проживали на окупованій території Донбасу.

QHA повідомляло, що 15 людей з тих, кого українська сторона мала передати підконтрольним Росії терористичним організаціям "ДНР" і "ЛНР" в рамках звільнення українських заручників, відмовилися від обміну і висловили бажання залишитися на території, підконтрольній Україні.

Нагадаємо, 27 грудня на Донбасі відбувся обмін полоненими. Це перший за два роки і наймасштабніший обмін.

За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулися 73 заручника. З них 16 українців перебували в полоні у бойовиків терористичного угрупування «ЛНР», 57 — у заручниках на окупованій території Донецької області.

Україна передала на окуповану територію 233 людини.

Літак зі звільненими з полону бойовиків ОРДЛО українцями прибув в аеропорт "Бориспіль" 28 грудня, приблизно о 00:25. В аеропорту їх зустрічали сотні людей.

Президент України Петро Порошенко пообіцяв якомога швидше звільнити залишилися полонених.

QHA