КИЇВ (QHA) -

Українські військові не проводять наступальних дій і не перетинають лінію розмежування, визначену Мінськими домовленостями, однак час від часу переносять опорні та спостережні пункти, щоб убезпечити вояків від постійних ворожих обстрілів та покращити бойові позиції. Таким чином речник Міністерства оборони України з питань АТО  полковник Андрій Лисенко під час щоденного брифінгу в УКМЦ відповів на запитання QHA щодо інформації про зайняття підрозділами 93-ї бригади нових позицій в районі Бахмутської траси.

За словами Андрія Лисенка, ворог постійно обстрілює позиції ЗСУ, крім того, за певний час добре пристрілюється, і це починає становити ще більшу небезпеку для бійців на передовій. Тому час від часу командування бригад у зоні АТО вважають за потрібне покращити позиції як в бойовому, так і в інженерному плані, і приймають рішення про їх перенесення у більш вигідне місце.  

— Під час бойових дій, вогневої активності ворога, зважаючи на постійний перенос вогню з одного боку на інший та обстріли районів, де зосереджені українські військові, у тому числі спостережні пункти, опорні пункти, командуванням бригад, які зараз знаходяться біля лінії розмежування, час від часу приймається рішення щодо переносу і опорних пунктів, і спостережних постів, щоб можна було убезпечити життя військовослужбовців, покращити свої бойові позиції, в тому числі в інженерному плані. Тому що противник час від часу гарно пристрілюється, і для того, щоб не наражати наш особовий склад на постійні артилерійські або мінометні обстріли, приймається рішення щодо переносу позицій українських військових.

Водночас Андрій Лисенко вкотре наголосив, що  активних наступальних дій і перетинання лінії розмежування з боку ЗСУ не відбувається — Україна чітко дотримується Мінських домовленостей.

Як повідомляло QHA, сьогодні вранці 93-я окрема гвардійська механізована Харківська бригада, повідомила на своїй ФБ-сторінці, що її бійці поліпшили своє тактичне становище, просунувшись вперед на відстань близько 1,5 км ближче до Бахмутської траси, де були обладнані нові позиції. Лінію фронту вдалося трохи вирівняти, а заняття панівних висот дозволило краще контролювати супротивника і мати вигідні умови для оборони.
Однак через кілька годин після появи цієї інформації, вона була видалена з ФБ-сторінки 93-ї ОМБр. Наразі агентство з’ясовує ситуацію, є припущення, що сумну для супротивника новину просто забанили. 
Вже надвечір п'ятниці новина знов з'явилась на ФБ-сторінці 93-ї бригади. 

Втім, зайняття нових позицій 93-ю бригадою підтвердив у своєму ФБ і волонтер Юрій Мисягін, який допомагає підрозділам у районі Світлодарської дуги та час від часу надає достовірну інформацію про просування наших військ у межах так званої «сірої зони». Він також позначив на карті райони просування (див. Фото — верхня позначка стосується сьогоднішнього повідомлення).

—  Ранкові новини. 93-а бригада в Луганській обл. у районі Бахмутської траси вийшла вперед на 1.5 км. І вже закріпилася на нових передових позиціях. Нещодавно 53-я бригада на Світлодарській дузі добре пройшла вперед і закріпилася.
Ці дві ділянки передової знаходяться недалеко одна від одної, приблизно 70 км.

QHA