КИЇВ (QHA) -

Ігоря Дзюбака і Богдана Марцоня, українських прикордонників, які зникли у жовтні 2017 року в Сумській області на кордоні з РФ і були знайдені під арештом у Москві, перевели до Брянська. Цю інформацію спікер Міністерства закордонних справ Мар'яна Беца повідомила виданню «Українська правда».

3 жовтня на Сумщині зникли двоє офіцери відділу прикордонної служби «Знобь-Новгородське» Сумського прикордонного загону, які здійснювали моніторинг ділянки кордону.

За словами Беци, поки що консул був допущений до незаконно затриманих українців лише раз.

Прес-секретар Держприкордонслужби Олег Слободян повідомив, що судове засідання, яке мало відбутися в лютому, перенесли на один місяць.

— На даний момент триває переговорний процес щодо повернення на Батьківщину. Більше поки сказати не можу. Варто бути обережним, щоб не нашкодити процесу. На жаль, нам не відомо, про що саме вони спілкувалися з консулом, але ми впевнені, що їх викрали, сказав Слободян.

QHA повідомляло, що в РФ затриманим 3 жовтня 2017 року військовослужбовцям Державної прикордонної служби України в рамках раніше порушеної кримінальної справи за ч. 3 ст. 322 Кримінального кодексу РФ (незаконний перетин державного кордону РФ) висунуто звинувачення.

Раніше Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулася до російського омбудсмена з проханням дозволити відвідати незаконно затриманих прикордонників, але відповіді не отримала.

QHA