МОСУЛ (QHA) -

Державне телебачення Іраку повідомило про розгром терористів ІДІЛ, передають місцеві ЗМІ.

— Псевдодержава на території Іраку загинула. ІДІЛ більше не контролює жоден район Мосула. У бойовиків немає іншого виходу, крім як капітулювати. Присутність ІДІЛ в Іраку закінчилася назавжди,  цитують ЗМІ Міністерство оборони країни.

Над центральною мечеттю міста ан-Нурі, з якої 2014 року ватажок «Ісламської держави» Абубекір Багдаді проголосив так званий «халіфат» і яку минулого тижня підірвали бойовики ІДІЛ, піднятий іракський прапор.

Мосул  друге найважливіший місто терористичної організації ІДІЛ, яка захопила його у червні 2014 року. У січні 2015 року США почали завдавати авіаударів по місту, тим самим допомагаючи пешмерзі почати військову операцію зі звільнення Мосула.

У ніч на 17 жовтня 2016 року прем'єр-міністр Іраку Хайдар аль-Ібаді оголосив про початок операції зі звільнення Мосула від терористичної організації ІДІЛ.

Східна частина Мосула, що включає сто кварталів, вже зачищена від терористів, лишилася західна частина  83 квартали.

Операція проводиться за повітряної підтримки сил міжнародної коаліції та участі іракської армії, курдського ополчення (пешмерга), шиїтських добровольців «Хашді Шабі» та МВС Іраку.

ФОТО: інтернет

QHA