ГОМЕЛЬ (QHA) -

19-річний громадянин України Павло Гриб, який зник у білоруському Гомелі, може перебувати в Управлінні ФСБ по Краснодарському краю, повідомляє білоруська служба «Єврорадіо».

За неофіційною інформацією видання, Павло Гриб дійсно знаходиться у Краснодарі, у місцевому ФСБ.

— Але офіційно нам цього не підтвердили. Хоча і не спростували. Прес-офіцер УФСБ РФ по Краснодарському краю настійно порекомендував дзвонити за коментарями до Москви, — повідомляють журналісти.

Російський адвокат Марк Фейгін також висловив думку, що Павло Гриб може з'явиться в будівлі Управління ФСБ по Краснодарському краю.

— Такі випадки вже були. Потім людина з’являлася в Росії та робилася заява з боку ФСБ, що людина сама перетнула кордон. Сама, добровільно приїхала на територію Росії і сама здалася російським властям, бо дізналася, що знаходиться в розшуку, — говорить він. — Схема, яка буде застосована для пояснення того, як цей хлопець, якщо це все ж виявиться, опинився на території Росії, буде подібною. Вона буде абсурдною за змістом і такою ж абсурдною зо формою. Зроблять заяву, що він сам перетнув кордон. Будуть всі говорити, що це нелогічно, що повірити в це неможливо, так як потреби самому їхати здаватися у нього ніякої не було — нікого це хвилювати в Росії не буде, — вважає адвокат.

Що стосується причин того, чому ФСБ вибрала Павла Гриба, то російський адвокат не виключає, що, можливо, справа у російському солдаті Агеєві, якого взяли у полон на Донбасі та засудили в Україні.

Фейгін не виключає, що ФСБ зараз «хапає всіх, до кого може дотягнутися, щоб зібрати хорошу цифру для обміну».

У свою чергу, народний депутат від «Народного фронту» і радник глави МВС Антон Геращенко в ефірі одного з українських телеканалів заявив, що за зникнення у Білорусі українця Павла Гриба «відповідальна не тільки ФСБ Росії, а й білоруські спецслужби. Адже без дозволу Білорусі Росія не могла провести на території цієї країни свою спецоперацію».

27 серпня колишній український офіцер, а нині військовий капелан Ігор Гриб заявив, що його 19-річний син Павло 24 серпня поїхав до Білорусі та пропав.

Гриб дізнався, що його син знаходиться у російському розшуку за звинуваченням у терористичній діяльності. Інформацію про затримання в правоохоронних органах Білорусі батькові не підтвердили.

Гриб впевнений, що юнака викрала ФСБ РФ через його патріотичні погляди, виманивши його на територію Білорусі за допомогою дівчини-росіянки.

Консул України у Мінську повідомив, що Павла Гриба немає серед затриманих у СІЗО Білорусі.

Посольство України у Мінську направило ноту до МЗС Білорусі, щоб з'ясувати місцезнаходження Павла Гриба.

29 серпня 17-річна росіянка з Сочі зізналася, що запросила українця Павла Гриба до Білорусі під тиском співробітників Федеральної служби безпеки Російської Федерації.

ФОТО: інтернет

QHA