ВАШИНГТОН (QHA) -

У США співробітники російських консульств займаються створенням мережі проросійських молодіжних воєнізованих загонів, пише «Українська правда» з посиланням на сайт SlavicSac.com.

Журналіст пише, що перед вторгненням Росії на Донбас і до Криму в американських містах частими гостями стали представники організації «Росмолодежь», що є в РФ одним із головних знарядь Кремля з патріотичного впливу на мозок молодих росіян. Вони стали масово організовувати молодіжні осередки і патріотичні табори за прикладом і подобою радянських піонерських таборів.

У Каліфорнії почали організовуватися так звані дитячі проросійські напіввійськові «буткемпи». Один із місцевих православних парафій у Сакраменто оголосив набір бажаючих пройти своєрідний «курс молодого бійця», в який входить поводження зі стрілецькою зброєю та спортивним луком, метання ножів, стройова підготовка і патріотичне навчання.

Подібні тренувальні табори для молоді під виразно російськими назвами — «Скіф», «Русичі» — широко поширилися по всій території США.

Воєнізовані збори регулярно проходять і в сусідніх з Каліфорнією штатах Вашингтон та Орегон, де протягом декількох років (2012 — 2015) організовувався «спортивно-патріотичний табір, присвячений російському військовому святу «День десантника».

Крім того, у деяких школах Каліфорнії російські козаки проводять патріотичні ранки, організовують своєрідні «Зірниці», показові бої та виступи козацьких гуртків.

Одним із основних організаторів козацького руху на території Західного узбережжя США є отаман Станіслав Холодков. У минулому він служив у радянському спецназі в Афганістані та був першим командиром елітного формування Збройних сил Киргизії — загону «Скорпіон».

Журналіст зазначає, що незважаючи на те, що мета навчання американських дітей і підлітків підноситься як виключно «спортивно-патріотична», багато представників діаспори, а також корінні американці підозрюють, що за подібними бойовими дружинами ховається широко розгалужена мережа кремлівської агентури на території США.

Після анексії Криму і введення санкцій проти Росії діяльність подібних установ помітно загальмувалася.

Схожі тенденції відзначаються і по всій Європі, де Кремль організував секретні напіввійськові спецзагони, засновані за допомогою шкіл бойового мистецтва «Система». Німецький журнал Bild повідомив про цілу мережу добірних воєнізованих загонів Кремля, що базуються в Європі та мають можливість у будь-який момент почати діяти за наказом Москви.

При цьому вони організовують кампанії з поширення неправдивої інформації серед російських німців.

В Іспанії також співробітники російського посольства намагаються взяти під свій контроль всю громадську діяльність співвітчизників.

ФОТО: SlavicSac.com

QHA