ВАШИНГТОН (QHA) -

Росія отримала інформацію про те, як США проникають у зарубіжні комп'ютерні мережі і захищаються від кібератак після того, як підрядник Агентства національної безпеки (АНБ) скачав секретні матеріали і розмістив їх на своєму домашньому комп'ютері. Про це повідомляє газета «The Wall Street Journal» з посиланням на свої джерела.

Російські хакери ідентифікували файли завдяки використанню цим підрядником популярного антивірусного програмного забезпечення, створеного російською «Лабораторією Касперського», пише газета.

Раніше у вересні співзасновник і директор «Лабораторії Касперського» Євген Касперський повідомив, що готовий надати всі необхідні докази непричетності його компанії ані до російських спецслужб, ані до інших урядових структур, але для цього йому потрібно у прискореному порядку отримати американську візу.

Раніше агентство «Блумберг» повідомляло, що «Лабораторія Касперського» розробляла спеціальні технології для Федеральної служби безпеки Росії (ФСБ) і передавала їй дані хакерів. Bloomberg повідомляв про це з посиланням на лист Євгена Касперського керівництву компанії, датований 2009 роком.

QHA повідомляло, що 13 вересня Департамент внутрішньої безпеки США заборонив всім урядовим установам використовувати продукт «Лабораторії Касперського». Білий дім вважає, що компанія може мати зв'язки з російською розвідкою, яка через її програми може здійснювати хакерські атаки на американські структури.

Джерело: «Радіо Свобода»

QHA