КИЇВ (QHA) -

Український кримінальний кодекс не дозволяє карати бойовиків на Донбасі за злочини проти людяності. Про це на прес-конференції у Києві розповів кандидат юридичних наук і експерт організації «Truth Hounds» Дмитро Коваль.

Така ситуація стала можлива через те, що українське законодавство дозволяє засудити людину тільки за злочини, які він здійснював особисто. З цієї ж причини сьогодні за військові злочини в Україні не можуть засудити жодного командира або начальника бойовиків російських незаконних збройних формувань на Донбасі.

— Цього немає у кримінальному кодексі, але така норма закладена в Римському статуті. Якщо не вдається довести, що людина є виконавцем або співучасником злочину, але відомо, що вона контролювала частину, яка скоювала злочини, то її можна покарати. Факту обіймання посади вже досить для притягнення до відповідальності, — підкреслив Коваль.

Також експерт розповів, що усі заяви українських чиновників про те, що обстріли українських військових в АТО має розслідувати суд в Гаазі, є неправдою, адже Міжнародний кримінальний суд розглядає лише атаки на мирне населення, випадки застосування забороненого озброєння та інші подібні факти.

Раніше QHA повідомляло, що правозахисники подали в Гаагу звіт про обстріл з боку РФ на Донбасі.

QHA