ДАМАСК (QHA) -

З району Східна Гута на південному заході Сирії розпочата евакуація нужденних у медичній допомозі до столиці країни — Дамаску. Про це у Twitter в середу, 27 грудня, повідомило сирійське відділення Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Майже 400 тисяч людей заблоковані сирійськими урядовими військами в анклаві Східної Гути, утримуваного повстанцями, передає агентство Reuters. ООН зробила запит на евакуацію близько 500 пацієнтів, серед яких є діти, хворі на рак.

Як повідомили представники «Сирійсько-американського медичного суспільства» (SAMS), четверо хворих відправлені до медустанов Дамаска, ще по 29 випадкам проведені необхідні погодження, інші пацієнти будуть вивезені найближчими днями.

У липні російські військові і помірна сирійська опозиція за посередництва Єгипту домовилися про створення зони деескалації у Східній Гуті. Вона стала першим з чотирьох районів, по статусу якого Москві, Анкарі та Тегерану вдалося узгодити всі деталі. Проте велика частина території Східної Гути досі залишається під контролем різних груп озброєної опозиції.

QHA повідомляло, що повстанці у Сирії збили літак ЗС Асада і вбили пілота у повітрі.

Джерело: Deutsche Welle

QHA