МІНСЬК (QHA) -

Дану заяву заступник Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський озвучив на 1152-у засіданні Постійної ради ОБСЄ 6 липня 2017 року (скорочений переклад з англійської).

— Ми звертаємо увагу делегатів на випадки залякування представників СММ, зокрема 30 червня, коли бойовики «ЛНР» погрожували членам СММ, у зв'язку з тим, що останні привітали громадян України з Днем Конституції.

Такі інциденти продовжують регулярно відбуватися, супроводжуючи незмінне небажання російської сторони взяти на себе зобов'язання щодо убезпечення спостерігачів і приступити до виконання своїх зобов'язань з Мінських угод.

Участь Росії у конфлікті, який вона спровокувала і продовжує підтримувати на Донбасі, ще раз стало предметом уваги, коли розвідувальна група з шести людей, включаючи двох російських громадян, була ідентифікована і нейтралізована українськими військовослужбовцями біля лінії зіткнення на Донбасі 24 червня, в перший день так званої «угоди про припинення вогню», узгодженої на період з 24 червня по 31 серпня 2017 року Тристоронньою контактною групою 21 червня.

Не дивно, що в цьому випадку Москва дотримується своєї звичайної практики відмовитися від затриманих російських солдатів. Незважаючи на наявність достатніх доказів для ідентифікації захопленого російського громадянина Віктора Агєєва у складі армії РФ, Міністерство оборони Росії стверджувало, що Агєєв був переведений до військового резерву у травні 2016 року.

Подібні факти переконливо доводять, чому виведення російських військ і бойовиків з території України і роззброєння незаконних збройних формувань, як це передбачено у Мінських угодах, мають вирішальне значення для відновлення у регіоні поваги до прав і свобод людини, а також для прогресу у політичних аспектах врегулювання.

Тим часом РФ продовжує підривати суверенітет і політичну незалежність України, порушуючи її територіальну цілісність і підживлюючи конфлікт на Донбасі російськими найманцями, зброєю, боєприпасами і фінансами, що постачаються через неконтрольований сегмент українсько-російського державного кордону.

Крім того, російська сторона не зупиняє політичних переслідувань за надуманими звинуваченнями українських журналістів, громадських діячів і видних представників національних меншин як на своїй території, так і в тимчасово окупованому українському Крим.

Міністерство закордонних справ України рішуче засудило рішення російської влади про продовження утримання під вартою заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 жовтня 2017 року та українського журналіста Романа Сущенка до 30 вересня 2017 року. Ми наполегливо закликаємо Російську Федерацію негайно звільнити Ахтема Чийгоза, Романа Сущенка та багатьох інших українських громадян, незаконно затриманих російською владою, зокрема окупаційною у Криму, і припинити беззаконня, порушення прав людини і основних свобод, та політично мотивовані переслідування.

Ми закликаємо Росію припинити її агресію проти України, сумлінно виконати свої зобов'язання з Мінських угод і відмовитися від незаконної анексії Кримського півострова, який залишається невід'ємною частиною України. У зв'язку з цим, ми цінуємо нещодавнє рішення Європейської ради від 28 червня 2017 року про продовження економічних санкцій, спрямованих на конкретні сектори російської економіки, до 31 січня 2018 року, пов'язаних з повним виконанням Мінських угод.

ФОТО: інтернет

QHA