КИЇВ (QHA) -

На дорозі до взятого під контроль ЗСУ селища Травневе проросійські бойовики раніше встановили міни радянського виробництва, завезені з Росії через неконтрольований кордон, і саме через наявність цих міни не може провести патрулювання Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні.

Про це агентству QHA повідомив речник штабу АТО, підполковник Василь Лабай, коментуючи інформацію СММ ОБСЄ, що начебто патруль не може потрапити до Травневого через те, що ЗСУ не проводять розмінування дороги в бік селища.

Василь Лабай наголосив, що міни, встановлені на дорозі до селища, — це міни ПМН-2 радянського виробництва, які в Україні не застосовуються. За його словами, відповідна інформація була доведена українською стороною в ході засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську, у тому числі і до ОБСЄ.

— Там дорога замінована такими мінами, які ми давно не використовуємо.

Справді, речниця екс-президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер за підсумками учорашніх перемовин у Мінську написала у своєму ФБ:

— Українська сторона поінформувала ОБСЄ відносно виявлених протипіхотних мін радянського виробництва в районі н.п. Гладосового, де нещодавно було відновлено контроль України відповідно до лінії розмежування, встановленої Меморандумом від 19 вересня 2014 року. В Україні міни ПМН-2 були знищені до 2011 року відповідно до Оттавської Конвенції, яку Україна підписала у 1999 році. Натомість у РФ такі міни продовжують використовувати, їх доставлено через неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону.

Василь Лабай також розповів, що у районі Гладосового та Травневого бойовики не припиняють обстріли, тому провести розмінування можна, лише домовившись про режим тиші. Крім того, ймовірно, що саме обстріли з боку бойовиків зривають проведення патрулювання цього району міжнародними спостерігачами.

Нагадаємо, вже другий день поспіль СММ ОБСЄ в Україні у себе в ФБ інформує, що патруль, який виїжджає до Травневого, не може попасти в селище, оскільки «…ЗСУ не провели розмінування асфальтованої дороги, що веде до Травневого». Однак СММ не вказує, хто саме встановив ці міни.

Водночас до селищ вже неодноразово приїжджали і привозили продукти та речі першої необхідності офіцери Цивільно-військового співробітництва ЗСУ «Світлодарськ». Також «сіміки» акцентують, що у мешканців цих сіл є гостра проблема в постачанні електроенергії, тому що російськи окупанти ще за кілька тижнів до приходу українських військових відрізали села від ліній електропередач. Також місцевим необхідна їжа та вугілля для опалення осель.

ЗСУ взяли під контроль розташовані у «сірій» зоні селища Травневе та Гладосове минулого тижня. Селища знаходяться на північний схід від окупованої Горлівки.

QHA