КИЇВ (QHA) -

Затриманий ще на початку червня Держприкордонслужбою України «громадянин України Войтенко Валерій Георгійович, 54 роки», виявився полковником РФ Валерієм Гратовим, якого російські спецслужби планували зробити заступником міністра держбезпеки невизнаної республіки Придністров'я, повідомив у Facebook прес-секретар ДПСУ Олег Слободян.

Під час перетину кордону в оперативників виникли підозри щодо цього чоловіка, і його затримали. На його смартфоні були виявили фотографії з бойовиками «Моторолою», «Гіві», а також ватажком бойовиків Олександром Захарченком.

При огляді речей чоловіка, в його куртці знайшли потайну кишеню, з якого вилучили аркуш паперу з установочними даними і телефонами перших осіб ПМР і людей з РФ, орден «Червона зірка», смартфон, флеш-носії інформації. Пізніше ДПСУ встановив справжню особистість затриманого, яким виявився кадровий російський військовий, полковник Гратов.

Як зазначив військовий журналіст Андрій Цаплієнко, затриманий полковник РФ — колишній начальник особистої охорони президента невизнаної республіки Придністров'я Ігоря Смирнова, чинний інструктор донбаських бойовиків, близький друг «Гіві» і «Мотороли». За його словами, на Донбасі Гратов перебував з 2014 року, офіційно очолюючи «Союз десантників Донбасу».

— З 29.08.2014 року Гратов Валерій Олександрович перебував у зоні бойових дій в Луганській Народній Республіці і Донецькій Народній Республіці по теперішній час. Зокрема, був відзначений за виконання бойових завдань... Участь у бойових діях: Луганськ, Алчевськ, Горлівка, Макеївка, Донецьк, Сніжне, Іловайськ, Єнакієве, Вуглегірськ, Дебальцеве, навів Цаплієнко цитату з листа до Держдуми РФ від імені командира одного з НВФ.

Затриманого прикордонники передали співробітникам СБУ.

ФОТО: інтернет

QHA