ГААГА (QHA) -

У Гаазькому суді під час розгляду апеляційної скарги один з шести засуджених у справі про військові злочини в Боснії хорватський генерал Слободян Праляк випив отруту.

Суд підтвердив вирок для всіх шести засуджених. Однак Праляк не визнав своєї вини і заявив, що «випив отруту». Суддя викликав медиків і закрив судове засідання.

2013 роек Міжнародний трибунал з військових злочинів засудив генерала на 20 років позбавлення волі, після чого він подав апеляцію.

Нагадаємо, Праляка і ще шістьох осіб засудили за військові злочини під час хорватсько-боснійського конфлікту у 1992-94 роках. Він був одним з командувачів з'єднанням, яке здійснювало військові злочини проти боснійських мусульман у 30 муніципалітетах Боснії і Герцеговини. Генерала, зокрема, засудили за руйнування мосту XVI століття у місті Мостар.

QHA повідомляло, що звинувачення в Міжнародному трибуналі з колишньої Югославії зажадало довічного ув'язнення для колишнього командувача армією боснійських сербів 74-річного Ратко Младича. Проти нього було висунуте звинувачення з 11-и пунктів, серед яких порушення законів і звичаїв війни, геноцид і злочини проти людяності.

Джерело: BBC

QHA