ВІДЕНЬ (QHA) -

Прийнятий 18 січня Верховною Радою України Закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях» визнав Росію країною-окупантом на Донбасі. Про це заявив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук на 1173-у засіданні Постійної ради ОБСЄ.

— 18 січня український парламент прийняв у другому і останньому читанні Закон України «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях». Закон підтримувався переважною, майже конституційною більшістю членів парламенту від усіх політичних фракцій, крім однієї. Таким чином, він відбивав багатопартійний консенсус і настрої суспільства щодо законодавчого формулювання ключових компонентів відповідної державної політики, які зачіпають не тільки Донбас, а й Автономну Республіку Крим та місто Севастополь, — сказав він.

За його словами, закон визначає Росію як державу-агресора; певні райони Донбасу як тимчасово окуповані території з російською окупаційною адміністрацією; російські регулярні війська, найманців і нерегулярні формування збройними формуваннями Російської Федерації. Також він визначає стратегію держави щодо Донбасу: мирне врегулювання/реінтеграція/відновлення.

Прокопчук поінформував європейських партнерів про те, що РФ і надалі продовжує нагнітати обстановку в регіоні, обмежує пересування місії ОБСЄ, протидіє мирним ініціативам України та систематично порушує Мінські угоди.

Нагадаємо, раніше заступник директора з міжнародних питань Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР) Михайло Самусь заявив, що Закон про реінтеграцію Донбасу змінить матрицю врегулювання конфлікту на користь України і саме тому Росія вдається до тиску на Захід і Україну, щоб не допустити його прийняття.

Нагадаємо, в Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що прийняття Верховною Радою закону про реінтеграцію Донбасу є "підготовкою до нової війни" і "загрожує небезпечною ескалацією". У російському відомстві вважають, що, прийнявши закон, Україна «законодавчо підтвердила лінію на вирішення» проблеми Донбасу "силовим шляхом"».

QHA повідомляло, що 18 січня Верховна Рада України прийняла закон про деокупацію Донбасу, в якому Росію визнали країною-окупантом. «За» проголосували 280 народних депутатів.

QHA