КИЇВ (QHA) -

Законопроект про реінтеграцію Донбасу потрібно відправити на доопрацювання, оскільки він не пропонує варіантів реінтеграції. Про це під час прес-конференції «Закон про реінтеграцію Донбасу у порядку денному: громадська думка та думки експертів» повідомила координатор і глава правління благодійного фонду "Схід-SOS" Олександра Дворецька, передає кореспондент QHA.

— Законопроект №7163 розкритикували, він повинен бути відправлений на доопрацювання. Цей законопроект не пропонує варіантів реінтеграції. Зараз президенту варто ветувати нинішній варіант і повернути законопроекту основну ідею — реінтеграцію окупованих територій, — зазначила вона.

Дворецька додала, що у законопроекті є безліч невизначених термінів, не зрозуміло, де буде діяти цей законопроект і що таке зона безпеки.

— Доступ журналістів і правозахисників на ці територіі буде обмежений, що може погіршити гуманітарну і правозахисну ситуацію, — сказала вона.

Нагадаємо, керівник громадської організації «Донбас-SOS» Вадим Валько заявив, що законопроект про реінтеграцію Донбасу у нинішній редакції не вирішує проблем, пов'язаних з соціально-економічними та гуманітарними правами. Він зазначив, що в цьому законопроекті змінюється порядок переміщення осіб і товарів у ручній поклажі і особистому багажі через лінію розмежування у межах Донецької та Луганської областей.

Раніше Верховна Рада України у першому читанні прийняла президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу і на рік продовжила особливий статус Донбасу.

QHA