КИЇВ (QHA) -

З сьогоднішнього дня набув чинності закон «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей».

Закон набуває чинності після публікації в парламентській газеті «Голос України».

Раніше заступник голови фракції Блоку Петра Порошенка Ірина Луценко в ефірі одного з українських телеканалів заявила, що до законопроекту про реінтеграцію окупованих територій будуть внесені правки, зокрема, з деокупації Криму.

— Уже враховано багато пропозицій і ще будуть, тому що зараз надходять пропозиції, які будуть враховуватися. Що вже враховано — у першу чергу, у цьому законі з'явиться, можливо, розділ або стаття про те, що Україна так само буде задіювати певні інструменти і буде проводити певні міжнародні заходи зі звільнення та деокупації Криму, — сказала Луценко.

Нагадаємо, 7 жовтня президент України Петро Порошенко підписав прийнятий 6 жовтня Верховною Радою закон «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей».

У законопроекті сказано, що особливий статус окремих районів Донбасу продовжать ще на рік, але після виконання всіх умов, які вказані у ст. 10 Закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Зокрема, після того, як будуть виведені всі незаконні збройні формування і військова техніка.

Даний законопроект викликав різку критику з боку низки народних депутатів. Так, 6 жовтня під час внесення цього законопроекту на голосування між нардепами у Верховній Раді зав'язалася бійка.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров раніше заявив, що закон про реінтеграцію Донбасу не повинен бути прийнятий без згадки окупованого Росією Криму.

QHA