КИЇВ (QHA) -

Закарпаття стало об'єктом атаки російських спецслужб, мета якої — ускладнити відносини України із західними партнерами. Про це сьогодні, 26 березня, заявив президент Петро Порошенко під час виступу з нагоди Дня Національної гвардії України.

— Ціла низка подій останнього часу свідчить про те, що боротьба справжніх патріотів України за право жити в суверенній, сильній, незалежній країні, демократичній, європейській, йде на всій її території — від Донбасу, де здійснюється пряма іноземна агресія проти нашої держави, аж до Закарпаття, яке стало об'єктом атаки російських спецслужб з метою ускладнити відносини нашої з вами держави з нашими західними партнерами, — зазначив він.

За словами глави держави, "на фронті або за колорадською стрічкою, або за російським триколором легко розпізнати ворога".

— Складніше розібратися в тилу, бо тут, всередині України, ворог камуфлюється, мімікрує, діє замасковано, підступно, маскуючись під "п'яту колону". Він використовує у своїх інтересах і вплітає у свої ганебні сценарії політиків, які справляють враження, на перший погляд, цілком проукраїнських. Слова з уст вириваються ніби патріотичні, а на лобі ж не написано, що вони іноді не соромляться гроші брати навіть з Москви! — зазначив президент.

Раніше QHA повідомляло, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін звинуватив Росію у дестабілізації ситуації на Закарпатті та спекуляції на так званих антиугорського настроях.

Нагадаємо, 4 лютого в Ужгороді в будівлю Закарпатської спілки угорців кинули пляшку із запалювальною сумішшю.

Напади на Товариство угорської культури здійснювали також 4-го і 27-го листопада 2017 року.

QHA