КИЇВ (QHA) -

Сьогодні захистом прав дітей та їхньою реабілітацією на контрольованих територіях Донецької та Луганських областей займаються здебільшого міжнародні та неурядові організації. Про це в коментарі QHA розповіла директор з розвитку програми СОС «Дитячі містечка України» Дар'я Касьянова.

За її словами, доступ до соціальних послуг у дітей, які пережили конфлікт, залишається обмеженим, і лише незначна частина з нужденних отримує психологічну та іншу допомогу.

— Таким дітям вкрай важливо працювати з психотерапевтами. В середньому один похід до нього коштує близько 300-800 гривень, а на реабілітацію йде не менше півтора років. Сім'ї не можуть дозволити собі оплатити такі послуги. Деяким допомагають волонтери, але їхній ресурс обмежений, зазначила Касьянова.

Активістка зазначає, що доступ навіть до наявної допомоги неможливий в деяких сільських місцевостях, а отже люди залишаються там сам на сам зі своїми проблемами.

Крім психологічної реабілітації, частина дітей потребує дорогих операцій і протезування, але держава не бере в цьому участі.

— Протезування лягає на плечі волонтерів, але треба розуміти, що це одноразова допомога. Дитина ж дуже скоро починає потребувати нових протезів, адже вона росте, розповіла Касьянова.

Вартість однієї операції, за словами правозахисниці, може варіюватися від 20 і до 100 тисяч гривень.

Ще однією проблемою в Україні залишається присвоєння статусу дітей війни, адже через складну бюрократичну процедуру деякі діти до моменту отримання статусу стають повнолітніми і не можуть розраховувати на допомогу.

Один з восьми дітей, який отримав статус в Україні, поки готував всі необхідні документи, став повнолітнім, наголосила Касьянова.

Раніше QHA повідомляло, що за підрахунками міжнародних організацій, в Україні понад 500 тисяч дітей постраждали через конфлікт на Донбасі. У свою чергу, українські правозахисники стверджують, що Україна не веде адекватного підрахунку загиблих на Донбасі дітей.

QHA