ДЕЙР-ЕЗ-ЗОР (QHA) -

Повітряний удар з боку очолюваної США коаліції у східній сирійській провінції Дейр-ез-Зор вбив засновника пропагандистського засобу масової інформації бойовиків «Ісламської держави» Amaq, пише Reuters із посиланням на повідомлення брата загиблого у Facebook.

Кореспонденти Reuters не змогли підтвердити факт смерті терориста. Коментарів від очолюваної Сполученими Штатами коаліції проти «Ісламської держави» отримати не вдалося.

Як повідомляється, авіаудар вбив Райана Мешаля і його дочку в будинку бойовика в сирійському місті Аль-Маядін.

— Радий повідомити про мученицьку смерть мого старшого брата від повітряного удару військ коаліції. Його ім'я Бараа Кадек. У світі був відомий під псевдонімом Райан Мешаль, цитує Reuters пост брата загиблого.

Директор служби інтернет-моніторингу в США Рита Кац (Rita Katz) підтвердила у Twitter, що авіаудар коаліції вбив Мешаля у Дейр-ез-Зорі.

«Ісламська держава» контролює пустельні території на сході Сирії і більшу частину провінції Дейр-ез-Зор, що межує з Іраком. Однак за останній рік бойовики стали різко втрачати вплив на захоплених територіях.

Очолювана США західна коаліція підтримує альянс курдських і арабських ополченців у боротьбі за місто Ракку — неофіційну столицю ІД у Сирії. Сирійські демократичні сили впевнено просуваються до Ракки, очищаючи північ країни від джихадистів.

ФОТО: Reuters

QHA