ЯЛТА (QHA) -

У місті Ялті на території окупованого півострова за запитом Інтерполу був затриманий один із командирів так званої «ДНР» Вадим Погодін.

Джерело повідомляє, що з Ялти Погодіна перевезли в ізолятор слідчого утримання в Сімферополі. Він затриманий на 40 діб. Відповідно до угод з Інтерполом, Росія повинна видати бойовика Україні.

Терористу інкримінують ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство заручника або викраденої особи, вчинене за попередньою змовою групою осіб) та ч. 3 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини).

Про Погодіна відомо, що у 2014 році він командував батальйоном бойовиків «ДНР» під назвою «Керч» і носив однойменний позивний. Брав участь у боях у Слов'янську, Краматорську та Донецькому аеропорту.

Один із злочинів, в якому звинувачується Погодін, — це вбивство 17-річного Степана Чубенка, з яким бойовики розправилися влітку 2014 року. Підліток повертався до рідного Краматорська, але в Донецьку бойовики зняли його з поїзда, нібито побачивши у нього на рюкзаку жовто-блакитну стрічку. Хлопця катували, а потім розстріляли. Тіло підлітка батьки змогли знайти і впізнати тільки в серпні 2014 року. У вбивстві Степана Чубенка підозрюються троє бойовиків, у тому числі і Вадим Погодін.

ФОТО: АПОСТРОФ

QHA