КИЇВ (QHA) -

Двоє прикордонників, затримані ФСБ Російської Федерації, потрапили в полон під час консультативно-представницької зустрічі з прикордонниками РФ.

Про це повідомив глава Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Петро Цигикал.

Він зазначив, що російські прикордонники могли і не заходити на територію України, а затримати українців на кордоні.

Цигикал додав, що ДПСУ передало ФСБ РФ матеріали, які засвідчують особистості українських прикордонників.

До процесу звільнення заарештованих залучені МЗС України та офіс омбудсмена.

Петро Цигикал заявив, що ДПСУ обмежить консультативні зустрічі з російськими прикордонниками.

— Ми вирішили обмежити ці зустрічі на рівні керівників, щоб убезпечити менш підготовлений персонал, додав він.

Глава ДПСУ припустив, що затримання пов'язане з арештом 30 червня російських прикордонників у Херсонській області, але поки РФ не заявила про можливість обміну.

Раніше QHA повідомляло, що, за оперативною інформацією, в РФ щодо прикордонників Сумського прикордонного загону, яких раніше «затримали» російські силовики, вже відбувся суд. При цьому розгляд відбувався за двома статтями: по незаконному перетинанню кордону і злісній непокорі працівникам правоохоронного органу. Помічник голови ДПСУ полковник Олег Слободян зазначив, що ці обставини наштовхують на думку про те, що українські військовослужбовці були захоплені силою, а той факт, що до них кілька днів тому не пустили українського консула, тільки підтверджує це.

Раніше QHA повідомляло, що 3 жовтня під час моніторингу ділянки державного кордону зникли двоє офіцерів прикордонної служби «Знобь-Новгородське» Сумського прикордонного загону.

8 жовтня з'явилася інформація, що Росія погодилася на прикордонно-представницьку зустріч з питання затриманих офіцерів Сумського прикордонного загону.

Джерело: Українські новини

QHA