КИЇВ (QHA) -

Після звільнення Донбасу та Криму Україна може претендувати на низку регіонів, що входять наразі до складу Росії, серед яких Кубань, Воронежчина, Дон та інші. Про це заявив командир Української добровольчої армії, екс-лідер "Правого сектора", народний депутат Дмитро Ярош в ефірі одного з українських телеканалів.

— Перемога буде. У цій конкретній ситуації, якщо ми торкаємося Донбасу, це, звичайно, звільнення території та її зачистка від всякого деструктивного антидержавного елементу, який зі зброєю в руках воює проти нас. Бандитське підпілля — воно ж все одно буде зберігатися, на це потрібен час, навіть після звільнення територій, — зазначив він.

Ярош підкреслив, що вигнання росіян з Донбауі не буде перемогою у війні, поки останній російський солдат не залишить Крим.

— Це повернення Криму, безумовно. Без цього перемоги не може бути. Ну хоча б у межі тієї держави, в якій ми жили до 2014 року, повернути наші території. А потім ми подумаємо, там вже інший час, там молодь у нас. Кубань, Дон, Воронезька область ... Російські ж політики галочку поставили на Крим, "тепер це російська земля". Ну, такі галочки ми можемо теж розставити. Україна має потенціал показати, де українська земля. Усьому свій час під сонцем, — сказав він.

Нагадаємо, у 2014 році Росія вторглася в межі України. Метою російських окупантів був контроль над усією Україною, з анексією південно-східних областей. За підтримки Чорноморського флоту РФ окупанти зуміли захопити Крим, проте в інших частинах країни отримали рішучу відсіч. На Донбасі росіянам та їхнім колаборантам вдалося захопити половину Луганщини та Донеччини. За 4 роки війни загинуло понад 10 тисяч українських громадян, ще понад мільйон стали переселенцями. В окупованому Криму і на Донбасі росіяни влаштували терор проти українських громадян. Своїми діями країна-окупант порушила всі міжнародні договори і конвенції, що неминуче має привести до трибуналу проти керівництва цієї держави.

Джерело: ZIK

QHA