КИЇВ (QHA) -

Президент РФ Володимир Путін повертає військову техніку з Криму, щоб звільнити на окупованому півострові місце для яхт російських олігархів. Про це заявив головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що за декілька тижнів набудуть чинності нові територіальні санкції США проти РФ, які торкнуться представників політичної та ділової еліт РФ, які мають дорогі яхти за кордоном.

— У холодну і штормову на Чорному морі пору року — приблизно 6 місяців — ці яхти зимують у теплих середземноморських краях. 53-метрова «Чайка» (CHAYKA, IMO: 9544619) належить підприємству з постачання продукції Управління справами президента РФ і обслуговує президента РФ. У різні роки вона зимувала в грецькому Лаврионі або хорватському Спліті. 52-метрова UNITY (IMO: 1010181), приписувана народними інтернет-чутками прем'єр-міністру РФ, регулярно зимує в італійському містечку-марині Імперія у Сан-Ремо, — написав він.

Андрій Клименко додав, що через введення нових санкцій США ці яхти можуть заарештувати.

— Все зрозуміло. І ніякої геополітики. Забирайте ваш металобрухт, тому що він займає багато місця, якого не вистачає для кораблів морської охорони, до того ж у Балаклаві тепер будуть базуватися яхти російської «еліти», — вважає він.

Нагадаємо, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що пропозиція повернути Україні військову техніку з окупованого Криму є "проявом настрою Росії на мирне врегулювання ситуації на Донбасі".

Раніше Путін заявив, що Росія готова повернути Україні її військову техніку з окупованого Криму. За словами глави РФ, вся українська бойова техніка — «десятки кораблів і десятки бойових літаків» — знаходиться у жалюгідному стані. Однак сам Путін поспішив заявити, що провини РФ у цьому немає.

Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко різко відповіла на пропозицію Путіна повернути українську військову техніку з окупованого півострова, заявивши, що Україна Крим за кораблі не продає. Геращенко додала, що Україна поверне «Крим і всю українську там власність, у тому числі й кораблі. Як і Донбас».

QHA