МОСКВА (QHA) -

Представник США з питань України Курт Волкер заявив, що США не визнають захоплення Криму Росією і чекають на довгий період розбіжностей щодо визначення статусу півострова.

Про це американський дипломат повідомив в інтерв'ю російській радіостанції «Ехо Москви».

Волкер наголосив, що Вашингтон не визнає захоплення Криму Росією.

— На щастя, у Криму не ведуться активні військові дії, як на Донбасі, так що нам треба зосередитися на вирішенні проблем у тих місцях, де йдуть бої. І Мінські угоди дають можливості для цього, нам просто треба побачити, що положення договору дотримуються, чого ми поки не спостерігаємо. З Кримом ... я думаю, на нас чекає довгий період розбіжностей з приводу його статусу, наголосив Волкер.

Відповідаючи на питання про те, чи збережуться санкції, якщо Росія відведе війська і зброю з Донбасу, але «не поверне» Україні Крим, Волкер сказав, що західні санкції відносяться до різних категорій.

Є санкції, накладені за заявлену анексію Криму. Є санкції, накладені пізніше, за вторгнення на Донбас. Є санкції в рамках Закону Магнітського. Є санкції за втручання Росії в американські вибори. І це все різні групи санкцій, пояснив він.

За його словами, найсуворіші санкції були накладені на Росію за недотримання Мінських угод.

Волкер вважає, що питання про те, що змогло б змусити «окупантів піти з Донбасу і повернути Крим Україні, Росії треба переглянути — і зайняти нове місце в контексті архітектури європейської безпеки».

Що стосується Донбасу, то тут простіше. Росія вже заявила, що в рамках Мінських угод вона згодна рано чи пізно повернути Україні суверенітет над її територіями. Так що це питання того, як потрапити з однієї точки в іншу. І це питання не зміни заявленої позиції Росії, а пошуку шляху втілення цієї позиції в реальність, сказав американець.

Нагадаємо, раніше Волкер повідомив, що 2017 рік став найбільш кровопролитним з початку конфлікту на Донбасі, тому тиск на Росію треба зберігати.

Нагадаємо, Курт Волкер розраховує зустрітися в наступному місяці з помічником президента РФ Владиславом Сурковим для проведення нового раунду переговорів із врегулювання ситуації на сході України.

QHA