ВАШИНГТОН (QHA) -

Військово-морський флот США провів перше в світі випробування лазерної зброї, повідомляє «Українська правда» з посиланням на телеканал CNN.

Система лазерної зброї (LaWS) розгорнута на борту корабля-амфібії USS Ponce.

— Вона точніше кулі. Це не вузькоспеціалізована система озброєння... Це дуже універсальна зброя, вона може бути використана проти безлічі цілей, — заявив капітан корабля Крістофер Уелс.

LaWS — це зброя, з якою не зрівняється жодна інша коли-небудь винайдена, пише CNN. Вона стріляє зі швидкістю світла, що у 50 тисяч разів швидше міжконтинентальних балістичних ракет.

— Вона (LaWS — Ред.) вистрілює величезну кількість фотонів на об'єкт, який наближається. Ми не турбуємося за вітер, дальність дії, ми не хвилюємося ні за що інше. Ми можемо уразити цілі зі швидкістю світла, — пояснює керуючий системою офіцер Кейл Хьюз.

Для тестування зброї військові запустили ціль — безпілотний літак — зброю, яке все частіше використовують Іран, Північна Корея, Китай, Росія та інші потенційні противники, повідомляє телеканал. Після пострілу в одну мить крило безпілотника загорілося, нагрівшись до температури в тисячу градусів, і ціль впала у воду.

— Система діє в невидимій частині електромагнітного спектру, так що ви не бачите променя, вона не виробляє ніяких звуків, вона повністю беззвучна і неймовірно ефективна в тому, що робить, — заявив Хьюз.

Для роботи системи вартістю $ 40 млн потрібен тільки запас електрики, що виробляється невеликим генератором, і команда з трьох осіб.

Поки лазер призначений для ураження літаків і маленьких кораблів. При цьому, як повідомляє CNN, ВМФ розробляє потужні системи другого покоління для ураження більш значних цілей. Ці розробки залишаються засекреченими.

Як повідомляло раніше QHA, США близькі до прийняття рішення про постачання озброєння до України, щоб допомогти нашій державі дати гідну відповідь на російську агресію в разі, якщо Кремль зважиться на ескалацію конфлікту.

ФОТО: інтернет

QHA