КИЇВ (QHA) -

Морська авіація Військово-морських сил Збройних сил України (ВМС ЗСУ) провела у Чорному морі спільні навчання з ВМС США, у яких приймав участь корабель USS Carney (DDG 64). Про це повідомили у прес-центрі Міністерства оборони України.

Метою навчань є відпрацювання взаємодії відповідно до стандартів НАТО та підвищення рівня бойової підготовки.

Під час навчань через погані погодні умови літаки ВМС ЗСУ здійснили 10 посадок на борт американського корабля.

— Відпрацювання таких загальних елементів — це вже звична для нас справа. Але, безумовно, кожна така можливість стає хорошим приводом для отримання додаткових знань і вдосконалення навичок взаємодії з нашими іноземними колегами за сучасними стандартами, — цитують у відомстві в.о. заступника командувача ВМС ЗСУ з бойової підготовки капітана другого рангу Андрія Куриленко.

У прес-центрі зазначили, що корабель USS Carney (DDG 64) ВМС США прибув у порт Одеси 8 січня.

QHA повідомляло, що бригадний генерал ВПС США Джон Хілі заявив, що американські військові у 2018 році планують провести 11 великих навчань. Проходити вони будуть на території союзників по НАТО — у Великобританії, країнах Балтії і, можливо, у Фінляндії. За словами Хілі, офіційні особи країни зрозуміли, що США необхідно краще підготуватися до більш складних загроз в усіх сферах ведення бойових дій — на суші, на морі, у повітрі, космосі і кіберпросторі.

ФОТО: Міноборони України

QHA