КИЇВ (QHA) -

Українська ракета «Нептун» може надійти у масове виробництво вже за 2-3 роки. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.

За його словами, це стало можливим завдяки грамотним технічним рішенням під час розробки озброєння. У створенні «Нептуна» брали участь багато українських підприємств.

— Корпус ракети виготовляв ХАЗ, двигуни «Мотор Січ», яка раніше виробляла обладнання для Росії. Якщо ви бачили відео випробувань, то могли помітити, що контейнер ракети нагадує ЗРК С-300, а стартові елементи С-200. Це оптимальне поєднання можливостей,  наголосив Згурець.

Експерт зазначив, що публічні випробування крилатої ракети мали швидше пропагандистської характер, адже на перших етапах перевірки подібного озброєння є загроза, що воно поводитиметься непередбачувано. В українській армії ракети повинні компенсувати зброю «довгої руки», яке вражає противника на дальніх відстанях.

До початку війни в Україні була ракетна точка з дальністю 120 км, але вона мала погані показники попадання в ціль. Також у нас був комплекс «Смерч», який вражав ціль на відстані 70 км, але при цьому знищував все навколо, зазначив Згурець.

Нагадаємо, нещодавно в Україні провели перші випробування вітчизняної крилатої ракети.

Раніше QHA повідомляло, що українська влада ігнорувала проекти створення подібного озброєння з початку 2000-х.

QHA