СІМФЕРОПОЛЬ/АКМЕСДЖИТ (QHA) -

Важкий безпілотник дального радіусу дії США RQ-4A Global Hawk і морський розвідник, протичовновий літак P-8A Poseidon, 7 січня здійснили масштабну розвідувальну операцію, що охопила територію тимчасово окупованого Криму.

Стратегічний безпілотний літальний апарат ВПС США RQ-4A Global Hawk з бортовим номером 12-2050, який проводить аеророзвідку уздовж лінії розмежування на Донбасі, після цього протягом декількох годин курсував вздовж усього узбережжя Криму.

Разом із тим патрульний протичовновий літак ВМС США P-8A Poseidon з бортовим номером 168 432 і позивним PS076, що вилетів з авіабази Сігонелла (Сицилія), був зафіксований поблизу Севастополя. Крім цього він здійснив політ на захід і південь від анексованого півострова.

На даний момент немає офіційних підтверджень від влади материкової України, анексованого Криму та Росії.

Раніше QHA повідомляло, що біля Курдюмівки (Донецька область) військовослужбовці Збройних сил України збили російський безпілотний літальний апарат (БПЛА) «Орлан-10».

QHA повідомляло, що поблизу Новогродівки Донецької області у тиловому районі зони антитерористичної операції впав російський безпілотник "Орлан-10". Розробкою безпілотника займається російське підприємство "Спеціальний технологічний центр". Корпус і двигун БПЛА — російського виробництва, електронні системи постачаються з Тайваню.

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA