НАЙП'ЇДО (QHA) -

У М'янмі спалено близько 200 сіл мусульман народності рохінджа, повідомляє Центр новин ООН. Про це членам Ради з прав людини повідомив голова місії зі встановлення фактів Марзукі Дарусман.

Він заявив, що у М'янмі розгортається серйозна криза, на яку терміново слід звернути увагу. За наявними повідомленнями, операція сил безпеки на півночі штату Ракхайн супроводжується масовими вбивствами, тортурами і сексуальним насильством. Військові знищують цілі села, де проживали рохінджа: згідно із супутниковими даними, спалено близько 200 сіл.

— Надходять повідомлення про те, що територія біля кордону з Бангладеш замінована, і ті, хто намагаються врятуватися від насильства, включаючи дітей, гинуть і зазнають каліцтва. Розповідають про те, що в ході пропаганди представників народності рохінджа порівнюють із комахами-шкідниками, повідомив Дарусман.

Він нагадав, що Рада з прав людини має усвідомити небезпеку подібних дій, адже досвід показує, що жахливим злочинам зазвичай передує людиноненависницька пропаганда. Голова місії також зазначив, що він і його колеги хотіли б самі переконатися в тому, що відбувається у М'янмі, але їх не пускають в країну.

У повідомленні нагадується, що після нападу повстанців  представників народності рохінджа — на поліцейські пости на півночі штату Ракхайн 25 серпня влада розгорнула там спецоперацію. У штаті чиняться злочини проти мирних жителів з-поміж рохінджа, які можуть бути кваліфіковані як етнічні чистки.

Як відомо, конфлікт у М'янмі обумовлений тим, що влада країни вважає представників народності рохінджа нелегальними мігрантами з Бангладеш, до того ж у країні вже довгий час триває конфлікт між буддистами, що складають більшість населення, і рохінджа. 9 вересня в ООН повідомляли, що за 15 днів з початку зростання рівня насильства у М'янмі близько 300 тис. мусульман народності рохінджа втекли до Бангладеш.

QHA