СЕУЛ (QHA) -

Південна Корея і Сполучені Штати Америки (США) можуть перенести раніше заплановані спільні військові навчання в районі Корейського півострова на час проведення зимової Олімпіади у Пхьончхані. Про це повідомив представник адміністрації президента Південної Кореї.

Він зазначив, що в адміністрації сподіваються, що Північна Корея (КНДР) візьме участь в Олімпіаді.

— Участь Північної Кореї важливо для успішного проведення Олімпіади, проте це не означає, що ми не можемо бути господарями ігор, якщо КНДР не братиме в них участь, сказав він.

Державний секретар США Рекс Тіллерсон в рамках візиту до Канади у свою чергу зазначив, що у нього немає інформації про скасування або перенесення військових навчань на час Олімпіади.

Мені не відомо про будь-які плани щодо перенесення термінів давно намічених регулярних військових навчань з нашими партнерами Південною Кореєю Республікою Кореєю і нашими японськими партнерами, додав він.

QHA повідомляло, що 6 грудня закінчилися наймасштабніші в історії навчання США і Південної Кореї біля КНДР, в яких брав участь американський стратегічний бомбардувальник В-1В «Лансер». У цих навчаннях вперше задіяли південнокорейський винищувач F-22. У навчанні взяли участь близько 12 тисяч військовослужбовців і 230 літаків.

Пхеньян відреагував на військові навчання і заявив, що це «відкрита всеосяжна провокація проти КНДР, яка будь-якої миті може вилитися в ядерну війну».

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA