ДАМАСК (QHA) -

У Сирії урядові війська Башара Асада і проіранські угруповання за підтримки ВКС Росії захопили авіабазу "Абу Зухур", розташовану в зоні деескалації в Ідлібі.

Наступ військ Асада розпочався ще два тижні тому, після того, як було встановлено контроль над населеним пунктом Синджар в Ідлібі.

Авіабаза "Абу Зухур", яка розташована в 40 кілометрах від міста Ідліб, перейшла під контроль поміркованої опозиції і угруповань, які виступають проти режиму Асада, у вересні 2015 року.

Населений пункт Абу Зухур і однойменна авіабаза відіграють роль транзитного пункту між Ідлібом, південними районами Алеппо і східними районами Хами. Захопивши "Абу Зухур", війська Асада отримали можливість завдавати масованих авіаударів по населеним пунктам Маарат ан-Нуман і Хан-Шейхун на півдні і району Серакіб на сході Ідлібу.

Нагадаємо, 20 січня турецька армія розпочала масований обстріл позиції терористів.

16 січня турецька влада заявили про плани проведення військової операції проти курдського угрупування YPG в Афріні. Анкара вважає YPG організацією, пов'язаною із забороненою в Туреччині Курдською робітничою партією (КРП).

QHA повідомляло, що влада Сирії пообіцяла збивати турецькі літаки, якщо вони перетнуть кордон на північному заході країни.

Джерело: Анадолу

QHA