КИЇВ (QHA) -

СММ ОБСЄ повідомляє про два інциденти на окупованих територіях, коли в результаті сварок на побутовому грунті в якості аргументів були застосовані гранати, що призвело до летальних наслідків і травмувань.

Така інформація міститься у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

В окупованому Харцизську місцева жителька розповіла, що її колишній хлопець, що, ймовірно, був членом збройних формувань, застосував гранату в суперечці, яка виникла на грунті ревнощів. В результаті він сам був поранений, а його співрозмовник загинув.

— У підконтрольних так званій «ДНР» Харцизську (36 км на схід від Донецька) і Макіївці (12 км на північний схід від Донецька), СММ отримали повідомлення про поранених і вбитих після застосування ручних гранат у суперечках. У Харцизьку жінка приблизно двадцяти років сказала СММ, що 1 жовтня її колишній хлопець (22 років і нібито колишній член «ДНР») підірвав ручну гранату, сперечаючись з іншим чоловіком (27 років). За її словами, колишній хлопець був госпіталізований, в той час як інший чоловік був убитий.

В Макіївці кілька жителів повідомили СММ, що 28 жовтня чоловік підірвав ручну гранату під час сварки зі своєю подругою. Медичний персонал у лікарні в Макіївці через кілька днів підтвердив СММ, що того числа до них поступили чоловік 35-ти і жінка 19-ти років.

Сьогодні перший заступник глави СММ ОБСЄ Александр Хуг повідомив, що наразі СММ підтвердила 425 цивільних жертв конфлікту на Донбасі.

QHA