КИЇВ (QHA) -

В Україні почав роботу координаційний центр реагування на кіберзагрози при Раді національної безпеки і оборони (РНБО), який буде співпрацювати з колегами із країн НАТО. Про це на відкритті центру повідомив секретар РНБО Олександр Турчинов.

— Центр, побудований в Україні, буде співпрацювати з аналогічними центрами країн НАТО. Взаємодіючи з ними, значно покращиться якість реагування на кіберінциденти за рахунок обміну інформацією, залучення потужних обчислювальних машин і ресурсів. Все це дає можливість інформувати наших колег і використовувати їхню інформацію в онлайн-режимі, — зазначив він.

Турчинов заявив, що новий центр реагування повинен виявляти проблему кіберзагрози на початкових стадіях.

— Центр, який ми відкрили, виявляє на початкових стадіях проблему. Раніше як ми діяли — пішла кібератака, почалася агресія і вже коли відбулося зараження багатьох інформресурсів, — після цього починали діяти підрозділи, що забезпечують кібербезпеку.

Кіберцентр дозволить оперативно визначати напрямок кібератак.

— Тут і зараз, коли починається кібератака, час йде не на години навіть, а на хвилини. Саме цей Кіберцентр з його можливостями дозволяє виявляти, як тільки атака почалася, — одразу на моніторі видно навіть напрямок кібератаки, одразу можна визначити, в якому сегменті вона відбувається, — у державному, приватному, яка інфраструктура задіяна, — сказав він.

Одразу після цього ухвалюється рішення про задіяння ресурсів СБУ і Нацполіції, щоб їх локалізувати і провести оперативне затримання, якщо зловмисники знаходяться на території країни.

QHA повідомляло, що комітет із закордонних справ Конгресу США розглянув і рекомендував до схвалення проект «Закону 2017 про співпрацю з Україною з питань кібербезпеки», в якому підкреслюється стратегічне партнерство між Вашингтоном і Києвом. Законопроект визначає, що політикою США є надання допомоги уряду України в удосконаленні власної стратегії кібербезпеки.

QHA