КИЇВ (QHA) -

Не усі з тих, кому надали статус учасника бойових дій (УБД), перебували досить тривалий період у зоні АТО або взагалі там були. Таку думку висловив Микола Мельник, експерт аналітичної групи «Левіафан», на прес-конференції "Фейкові комбатанти", яка відбулася сьогодні, 28 лютого.

— Держава досі не відпрацювала механізм, який допоміг би точно встановлювати, хто вважається учасником бойових дій, а хто ні. Ми вважаємо, що не може бути 320 тисяч учасників АТО. І це небезпечно ще тим, що за декілька років може початися соціальний конфлікт на цьому грунті. Потрібно, щоб був чіткий механізм визначення терміну перебування в АТО, щоб держава витрачала гроші на пільги тільки тим, хто дійсно воював, щоб до комісії, яка встановлює участь у бойових діях, входили компетентні люди, — сказав Микола Мельник, експерт аналітичної групи "Левіафан".

Мельник також уточнив, що статистика ЗСУ та СБУ розходиться, неможливо визначити інформацію щодо 3 тисяч чоловік, яким нібито видано посвідчення учасників АТО.

— Є люди, які плюють на свою совість і роблять фейкові довідки. А є люди, які приїхали в АТО, жодного разу нікуди не виходили на завдання, нічого не зробили, але прописані у списках бригади, — повідомив у коментарі кореспонденту QHA Максим Бутко, секретар Асоціації комбатантів України.

Марлен Місіратов, голова ГО "Хайтарма" розповів про те, що за процедурою для того, щоб отримати статус АТО, йому потрібно відновити військовий квиток, який був загублений у полоні. Для цього йому потрібно поїхати до Криму, а це небезпечно. Окрім цього, добровольцям проблематично отримати медичну допомогу.

— Я перебував у полоні, пошкодив руку, я приходжу в лікарню, і мені пропонують платне лікування. Щоб отримати безкоштовне лікування, мені потрібно отримати статус учасника АТО, а щоб отримати учасника АТО, потрібно пройти складну процедуру. У той же час, інші можуть його отримати за те, що працюють у певній структурі або приїхали ненадовго в зону АТО. Це несправедливо, — розповів кореспонденту QHA Марлен Місіратов, голова ГО "Хайтарма"

Раніше QHA повідомляло, що серед учасників АТО, які отримали статус УБД, в основному значаться військовослужбовці, демобілізовані у зв'язку із пораненнями.

QHA