КИЇВ (QHA) -

Організація «Українська асоціація полонених», що складається з людей, що побували в полоні у бойовиків на Донбасі, виступила з ініціативою щодо законодавчого закріплення «статусу полоненого», так як зараз, за ​​їхніми словами, в Україні немає жодного законодавчого акту, який би регулював статус «полоненої» особи. Про це заявив член організації Валерій Макєєв на конференції в Києві, присвяченій створенню асоціації, передає кореспондент QHA.

— Ні законодавчого акту, який би захищав полоненого під час полону, — що може, що не може, що є державницькою позицією, а що ні. А також після полону, наприклад, ті, які отримали інвалідність під час перебування в полоні. Немає жодного законодавчого акту, який би давав певний статус, — сказав він.

За словами членів організації, створений ними законопроект про закріплення «статусу полоненого» ще не зареєстрований у Верховній Раді, однак вже узгоджений з деякими депутатами. Подавати його до парламенту України буде народний депутат Юрій Шухевич.

— Це був важкий шлях, але на сьогоднішній день сформувалася хороша команда з депутатів, і законопроект практично готовий. Він охоплює всіх — як цивільних, так і військовополонених, тому що з проблемами стикаються всі, — зауважив колишній полонений Анатолій Поляков.

Крім того, Поляков зазначив, що прийняття закону — це перше, чим займеться організація.

— Основний вид діяльності — це закон про полонених. Ми можемо посидіти поспілкуватися, хтось мені допоможе, комусь я допоможу, але проблема повинна вирішуватися на законодавчому рівні. Сьогодні є конструктивний діалог у Верховній Раді і в Адміністрації президента. Сподіваємося, що цей закон буде прийнятий і в належному обсязі буде надавати допомогу полоненим, — розповів кореспонденту QHA Поляков.

Також члени організації озвучили основні принципи, на яких буде ґрунтуватися їхня робота: захист прав і свобод полонених, а також надання допомоги їхнім сім'ям; допомога або сприяння звільненню з полону заручників; запобігання страждань заручників незалежно від їхніх релігійних і політичних поглядів.

— 8 листопада ми створили в Україні громадську організацію «Українська асоціація полонених». Яка головна мета? Ті, хто пережили полон, живуть однією сім'єю, всі, як рідні. І наскільки це може залежати від нас, — долучитися, щоб полонені були звільнені. Також вимагають допомоги і ті, які пройшли полон, — зазначив він.

Колишній полонений, а нині член організації Леонід Мазанько розповів, що полоненим цивільним особам доводиться деколи важче, ніж військовим, адже, за його словами, «учасники АТО можуть постояти за себе, а цивільні бранці просто замикаються».

— Ми не маємо соціального статусу, тому що не є учасниками антитерористичної операції. Після звільнення ми залишаємося один на один зі своїми проблемами. І наша організація створена для того, щоб допомогти людині почати реабілітацію, — зазначив Мазанько.

Раніше QHA повідомляло, що президент України Петро Порошенко під час засідання Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) заявив, що Україна не кине українських громадян ні в Криму, ні на Донбасі. Порошенко зазначив, що Україна більше 2 років бореться за звільнення 63-річного Ігоря Козловського, відомого релігієзнавця, який залишився в окупованому Донецьку, де в неволі також знаходиться 28-річний Станіслав Осеєв, який не боявся писати правду про життя на окупованому Донбасі. Цих історій заручників більше сотні та їхня кількість тільки зростає.

QHA