КИЇВ (QHA) -

Активний переговорний процес між Сполученими Штатами Америки, Україною і Росією з приводу розміщення миротворців ООН на окупованій території Донбасу не приніс результатів. Це говорить про те, що введення миротворців навряд чи станеться в найближчому майбутньому.

Про це сказано у звіті приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor.

Після зустрічі держсекретаря США Рекса Тіллерсона і міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, прес-секретар МЗС Росії заявив, що занадто рано говорити про те, коли відбудеться голосування ООН з проведення миротворчих операцій на Донбасі.

Каменем спотикання є питання охоплення території миротворчою місією. Росія пропонує розмістити миротворців на лінії зіткнення бойовиків і українських сил. В України щодо цього інші плани — надати миротворцям ООН доступ до всіх територій окупованого Донбасу, включаючи кордон з Росією, через який Москва поставляє бойовикам «гуманітарну допомогу».

Пізніше, після зустрічі президента України Петра Порошенка з президентом США Дональдом Трампом, Порошенко заявив, що американський президент підтримав пропозицію України. Хоча сам Трамп не дав офіційного підтвердження.

Процес переговорів з приводу розміщення миротворців не дав жодних результатів. Це може свідчити про те, що розміщення миротворців навряд чи станеться в найближчому майбутньому.

— Проте Росія могла б отримати перепочинок у своїх переговорах із Заходом, підтримуючи таку пропозицію. Позиція західних посередників — а саме США, Німеччини і Франції — стане ключовим елементом, за яким потрібно стежити в цій дискусії. Створивши видимість зусиль для врегулювання українського конфлікту, Росія зможе відвести від себе критичний погляд Заходу в міру того, як деталі пропозиції будуть обговорюватися тижнями і місяцями, сказано у звіті.

Раніше QHA повідомляло, що повноважний посол України, екс-представник України в Раді Організації Об'єднаних Націй з прав людини Володимир Василенко заявив, що розміщення миротворчої місії ООН лише на лінії зіткнення на Донбасі призведе до «легалізації» окупації Донбасу. Він додав, що досягти максимальних результатів можливо тільки в разі, якщо місія працюватиме на всій окупованій території і матиме широкі повноваження.

QHA