КИЇВ (QHA) -

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні в своїй сторінці у Facebook оприлюднила цифри, згідно з якими кількість громадян Росії, що працюють у місії, за останній рік зменшилася з 39 до 35 осіб.

Таким чином в СММ відреагували на слова першого віце-спікера Верховної Ради України Ірини Геращенко, що за останній рік кількість росіян у місії зросла вдвічі.

— У СММ ОБСЄ працюють спостерігачі з 44 держав-учасниць ОБСЄ. Російська Федерація, як одна з таких держав, направила 35 спостерігачів (минулого року — 39). Більшість спостерігачів Місії приїздить із країн-членів Європейського Союзу (339 спостерігачів). Крім того, у Місії працюють 373 місцеві співробітники, говориться в повідомленні.

В СММ також закликали всіх, хто коментує чи пише про Місію, спершу контактувати з СММ для того, щоб встановити факти та запобігти наданню некоректної інформації чи необґрунтованих заяв.

Як повідомлялося, перший віце-спікер Ірина Геращенко в інтерв’ю українському ЗМІ акцентувала на тому, що за останній рік кількість росіян та представників прихильних до РФ країн у СММ ОБСЄ зросла вдвічі, і така ситуація є неприпустимою, оскільки Росія є стороною конфлікту на Донбасі і окупантом у Криму. Перший віце-спікер висловила сумнів у об’єктивності спостерігачів-росіян.

— Ми хочемо сказати, що дуже важливо, щоб усі, хто працює в СММ ОБСЄ, були неупередженими та неупереджено ставилися до виконання своїх обов'язків, — наголосила Геращенко.

За даними офіційних звітів СММ, за останній рік кількість росіян справді зменшилася: вересень 2017 (всього 610): білоруси 8; серби 8; росіяни 35. Вересень 2016 (всього 704): білоруси 7; серби 9, росіяни 39. Жовтень 2015 (всього 548): білоруси  2, серби  6, росіяни  28. Тож ймовірно Ірина Геращенко мала на увазі різке зростання кількості росіян в СММ за останні два роки.

Довідка: Рішення про розміщення в Україні СММ ОБСЄ Постійна Рада ОБСЄ прийняла 21 березня 2014 року. У березні цього року її мандат був продовжений ще на рік.

Наразі місія складається з понад 600 цивільних неозброєних спостерігачів із 44 держав-учасниць ОБСЄ. Понад 550 з-поміж них працює у зоні конфлікту на Донбасі.

QHA