НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Комісія ООН з розслідування подій у Сирії зібрала достатньо доказів, щоб засудити президента Башара Асада за військові злочини. Про це заявила член комісії Карла дель Понте в інтерв'ю швейцарським ЗМІ, повідомляє інформаційне агентство Reuters.

Член комісії Карла дель Понте минулого тижня оголосила, що відмовляється від посади через розчарування нездатністю Ради Безпеки ООН продовжувати роботу комісії шляхом створення спеціального трибуналу для Сирії, який міг би спробувати засудити військових злочинців.

Відповідаючи на питання про те, чи достатньо доказів для того, щоб засудити Асада за військові злочини, вона прокоментувала:

— Так, я впевнена, що справа готова. Саме тому ситуація настільки розчаровує. Незважаючи на це, немає прокурора і немає суду.

Також повідомляється, що сирійський уряд заперечує повідомлення комісії, яка заявляє про широкомасштабні військові злочини, скоєні державними збройними силами і службами безпеки Сирії.

Однак в ООН створюють новий орган для підготовки судового переслідування, немає ніяких ознак того, що буде створений суд для розгляду військових злочинів, скоєних у роки війни.

Крім того, Радбез ООН не має наміру звертатися до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

— Протягом шести років комісія розслідувала: тепер прокурор повинен продовжувати свою роботу і приводити військових злочинців ву спеціальний суд, але це саме те, що блокує Росія своїм правом вето у Раді Безпеки ООН, — сказала Дель Понте.

Нагадаємо, у вересні 2015 року у війну на стороні президента Сирії Башара Асада втрутилася Російська Федерація.

ФОТО: інтернет

QHA