КИЇВ (QHA) -

Шістнадцятирічний хлопчик, що проживає в окупованому Докучаєвську (територія ОРДО), отримав поранення, граючись вдома зі знайденою гранатою. 

Про це повідомляється у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Спостерігачі СММ відвідали докучаєвську лікарню, до якої доправили хлопця, і поспілкувалися із ним та лікарями. Так, хлопчик розповів, що 10 жовтня у нього вдома вибухнула граната, яку він знайшов, приніс додому і почав роздивлятись.

Медичний персонал у лікарні сказав Місії, що хлопець був поранений в ноги, ліве вухо і голову, і що осколки гранати залишилися в його тілі після операції.

У звіті СММ також повідомили про те, що бойовики так званої «ДНР» продовжують забороняти працівникам цивільних установ спілкуватися з міжнародними спостерігачами. 

Так, 9 жовтня, директор однієї зі шкіл на непідконтрольній уряду частині Донеччини повідомив СММ, що, згідно із отриманими інструкціями, йому заборонено надавати інформацію Місії з питань, пов'язаних зі школою.

Як повідомляло QHA, мешканцям прифронтових районів по обидва боки лінії зіткнення на Донбасі суттєво загрожує мінна небезпека. Серед поранених чи загиблих від мін чи невибухлих боєприпасів майже 40% становлять діти, акцентують у СММ. Зокрема навесні СММ повідомляло, що в окупованій Ясинуватій хлопчик підняв вибуховий пристрій, який вибухнув у його руках. В результаті хлопцю ампутували ліву руку. 

QHA