ОДЕСА (QHA) -

Есмінець ВМС Італії Luigi Durand de la Penne під командуванням капітана 1-го рангу Фабріціо Руттера прибув до Одеси в понеділок 4 вересня в рамках запланованої зупинки у маршруті навчальної практики курсантів 2-го курсу Академії Військово-морських сил Італії міста Ліворно.

Програма візиту передбачає протокольну зустріч з командуванням ВМС України, відвідування судна особовим складом Інституту ВМС НУ ОМА і військово-морського ліцею. У свою чергу, для італійських курсантів проведуть ознайомчу екскурсію по фрегату «Гетьман Сагайдачний» та Інституту ВМС НУ ОМА.

В один із днів візиту українські військові моряки спільно з італійцями здійснять перехід на катері до місця загибелі італійського корабля «Альберто Ракіа», де покладанням вінка на воду вшанують пам'ять полеглих військових моряків.

Зазначимо, на борту корабля перебувають 88 курсантів. Вони пробудуть в Одесі три дні.

Ширина есмінця Luigi Durand de la Penne становить 16 метрів, довжина досягає 147 метрів, а розігнатися судно може до 31 морського вузла. Судно належить до серії італійських ескадрених міноносців ОРО 1980-х років.

Корабель вийшов з Таранто 11 серпня, зупинився у грецькому порту Пірей, після виходу з Одеси вранці 7 вересня він вирушить у Варну (Болгарія) і Аксазу (Туреччина), а в кінці вересня повернеться в Італію.

QHA