МІНСЬК (QHA) -

Парламентська асамблея ОБСЄ прийняла резолюцію про відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, повідомляє російський «Интерфакс».

ПА ОБСЄ 7 липня у Мінську прийняла резолюцію України «Відновлення суверенітету і територіальної цілісності України». Росія проголосувала проти.

Згідно з проектом резолюції, ПА ОБСЄ заявляє про свою «повну повагу суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України, у межах її визнаних міжнародним співтовариством кордонів, які включають Автономну Республіку Крим та місто Севастополь».

У документі ПА ОБСЄ засуджує тимчасову окупацію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією і триваючу гібридну агресію Росії проти України на Донбасі.

Також своєю резолюцією ПА ОБСЄ закликає Російську Федерацію припинити спонсорування терористичної діяльності в Україні за допомогою припливу бойовиків, грошових коштів і зброю через непідконтрольну уряду ділянку українсько-російського державного кордону і перестати чинити будь-яку підтримку незаконних збройних формувань в окремих районах Донецької та Луганської областей України, які здійснюють терористичні акти в Україні.

У резолюції міститься заклик до Російської Федерації «забезпечити виведення своїх збройних формувань, військової техніки та найманців з території окремих районів Донецької та Луганської областей України під наглядом ОБСЄ, а також роззброєння всіх незаконних збройних формувань».

Відзначимо, що ОБСЄ визнала присутність російських гібридних сил на території Донбасу.

Нагадаємо, навесні 2014 року Російська Федерація окупувала український півострів Крим та окремі райони Донецької та Луганської областей, де спровокувала початок військових дій.

ФОТО: інтернет

QHA