ДОНЕЦЬК (QHA) -

Служба безпеки України спільно з контррозвідкою викрили агентурну мережу так званої «ДНР» у зоні проведення Антитерористичної операції.

Про це повідомили у прес-центрі СБУ.

— Співробітники військової контррозвідки та Головного управління СБУ в Донецькій і Луганській областях викрили в районі проведення АТО агентурну мережу так званого «Розвідувального управління Республіканської гвардії« ДНР», сказано у повідомленні.

Одна з жительок Донецької області отримала завдання від представників «ДНР» збирати секретну інформацію в одній з військових частин поблизу лінії розмежування.

— Жінка встановила контакти з військовослужбовцями і пропонувала за гроші передавати документи і дані про місця дислокації підрозділів Збройних Сил України. Терористи планували використовувати отримані відомості для диверсійних акцій і коригування вогневих ударів по українських позиціях, зазначили у СБУ.

Співробітники СБУ затримали жінку і куратора «розвідника ДНР» з позивним «Циган», якому вона вже встигла передати деякі документи. Їх затримали під час спроби передати документи з грифом «таємно».

Після отримання інформації про можливості «заволодіти» документом з грифом «таємно» терорист вирішив особисто перейти лінію розмежування. Оперативники СБУ затримали «Цигана» та інформатора під час передачі даних на підконтрольній українській владі території. «Цигану» оголошено підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.258-3 Кримінального кодексу України та обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Щодо інформатора відбуваються відповідні процесуальні дії, додали у СБУ.

Раніше QHA повідомляло, що Співробітники СБУ затримали у Слов'янському районі Донецької області інформатора терористичної організації «ДНР». Житель одного з сіл двічі на місяць відвідував тимчасово окуповану бойовиками Горлівку нібито для перевірки стану квартири, яка йому належить. Оперативники спецслужби затримали зловмисника за місцем проживання, під час обшуку також вилучили незареєстровану зброю з патронами і бойову гранату.

ФОТО: СБУ

QHA